Kalkışa hazırlanan uçağın acil çıkış kapısını açan yolcu gözaltına alındı

Tayland’da Chiang Mai Havalimanı’ndan kalkış yapmaya hazırlanan Thai Airways’e ait bir yolcu uçağı, Kanadalı bir yolcunun uçağın acil çıkış kapısını açması üzerine havalanamadı. Uçak terminale geri döndü, yolcu gözaltına alındı.

Reuters’ın haberine göre, başkent Bangkok’a doğru havalanmaya hazırlanan uçakta yaşananlar hakkında sosyal medyada paylaşım yapan Ananya Tiangtae isimli bir yolcu, “Tüm uçak kaos halindeydi” diyerek, yetkililerin Kanadalı turisti uçaktan çıkardığını anlattı. Ananya, “Ya deniz seviyesinden 30 bin fit yüksekte olsaydık ne olacaktı?” diye sordu.

‘HALÜSİNASYON GÖRMÜŞ OLMASI OLASI’

Chiang Mai Havalimanı Direktörü Ronnakorn Chalermsaenyakorn, konuya ilişkin açıklamasında, yolcunun uçağın acil çıkış kapısını açtığını, bunun tahliye kızağını aktive ettiğini ve uçağın bu sebeple kalkış yapamadığını söyledi. Olayın ardından uçak terminale döndü, yolcular uçaktan indirildi. Uçağa gelen teknisyenler, uçakta bir dizi güvenlik incelemesinde bulundu. Olaydan havalimanındaki 10’u aşkın uçuş da olumsuz etkilendi.

Thai Ariways havayolu şirketi, yapılan incelemelerin ardından uçağın yolcuları ve mürettebatıyla birlikte havalanabildiğini bildirdi. Daha sonra yerel basına yansıyan görüntülerde, Kanadalı bir erkek olduğu ifade edilen yolcunun yerel bir polis merkezinde gözaltında olduğu görüldü. Yolcunun avukatı, ThaiPBS kanalına verdiği demeçte, “Kapıyı açtığını kabul etti; sebebi insanların onun peşinden geliyor olmasıymış. Davranışına bakılacak olursa, halüsinasyon görmüş olması olası” açıklamasında bulundu.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x