Emeklileri Heyecanlandıracak Öneri! İkramiye 30 Bin TL Olması Gerekir

SGK Uzmanı Mehmet Akif Cenkci, emeklilerin bayram ikramiyelerinin mevcut düzeyinin yetersiz olduğunu vurguladı. Cenkci, bayram ikramiyelerinin toplamının 30 bin TL olması gerektiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 50 zam açıklaması sonrasında, bayram ikramiyelerinde artış yaşandı ve 2 bin TL olan miktar 3 bin TL’ye çıktı. Ancak, emeklilerin hayat pahalılığı nedeniyle aldıkları zamın etkisinin azaldığına dikkat çekiliyor. Ayrıca, açlık sınırının 15 bin TL’ye ulaşması da tepkilere neden oldu.

BEKLENTİLER KARŞILANMADI

Emekliler, bayram ikramiyelerinin 5 bin TL’ye çıkmasını beklerken, 3 bin TL’lik miktarın umutlarını söndürdü. Yerel seçimler öncesinde hükümetin ikramiyelerde düzenleme yapabileceği söylentileri ise henüz somut bir adıma dönüşmedi.

CENKCİ’NİN GÖRÜŞÜ: EN AZ BİR TAM MAAŞ KADAR ÖDENMELİ

SGK Uzmanı Mehmet Akif Cenkci, bayram ikramiyelerinin mevcut düzeyinin yetersiz olduğunu belirtirken, emeklilerin en az bir tam maaşları kadar ikramiye alması gerektiğini savundu. Örneğin, 15 bin TL maaş alan bir emeklinin bayram ikramiyesinin de 15 bin TL olması gerektiğini dile getiren Cenkci, bu durumda toplamda 30 bin TL’lik bir ödeme yapılması gerektiğini ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x