Bayraklı’ya 17 bin metrekarelik meydan: İlk işlemler başladı

İzmir Bayraklı Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Bayraklı Smyrna Höyüğü yakın çevresi açık alan düzenlenmesi, ziyaretçi merkezi ve Kent Meydanı Projesi’, Smyrna Meydanı ile Zabıta Müdürlüğü Binası’nın da bulunduğu Hakan Uysal Caddesi’ni kapsayan 17 bin metrekarelik alanda başladı.

17 bin metrekarelik alanda hayata geçecek meydan projesi için iş makinesine binen Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “İzmir’in en büyük ve en güzel meydanını Bayraklı’ya kazandırarak önemli bir eksiğimizi gidereceğiz. Bayraklımıza hayırlı olsun” dedi.

‘KENT MEYDANI EKSİKLİĞİMİZİ GİDERİYORUZ’

Sandal “İzmir’in kalbine yakışır bir meydan projesini hayata geçirdik. Kent meydanı ile ilgili ilk işlemleri başlattık. 17 bin metrekarelik alanda kent meydanı eksikliğimizi gideriyoruz. İzmir’in ‘kalbinde’ hayata geçireceğimiz projemizde sosyal ve kültürel anlamda geçmişten geleceğe tüm birikimlerimizi yansıtacağız ve İzmir için yeni, modern bir cazibe merkezi yaratacağız. Bayraklı’yı tarihiyle bütünleşen bir kent kimliğine kavuşturuyoruz. Bayraklımıza çok yakışacak. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x